  • T495X106M050ATE260
T495X106M050ATE260
advertisement
Manufacturer No:
T495X106M050ATE260
HK JDW NO:
417-T495X106M050ATE260
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 260mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495X106M050ATE260
  • Terminal Shape
    J BEND
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    318.8mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm