  • T495B686M010AHE750
T495B686M010AHE750
advertisement
Manufacturer No:
T495B686M010AHE750
HK JDW NO:
417-T495B686M010AHE750
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 750mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0068mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495B686M010AHE750
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    750mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0068mA
  • Ripple Current
    303mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm