  • T495A226K010ZTE1K5
T495A226K010ZTE1K5
advertisement
Manufacturer No:
T495A226K010ZTE1K5
HK JDW NO:
417-T495A226K010ZTE1K5
Description:
22μF ±10% 1.5Ohm @ 100kHz 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495A226K010ZTE1K5
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.08
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm