  • T492C225M025DS
T492C225M025DS
advertisement
Manufacturer No:
T492C225M025DS
HK JDW NO:
417-T492C225M025DS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0006mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492C225M025DS
  • Package / Case
    Molded
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7/13 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm