  • T491T685M010AH
T491T685M010AH
advertisement
Manufacturer No:
T491T685M010AH
HK JDW NO:
417-T491T685M010AH
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0007mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T491T685M010AH
  • Package / Case
    Molded
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Ripple Current
    47.2mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.2mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm