  • T491T475M016AT4860
T491T475M016AT4860
advertisement
Manufacturer No:
T491T475M016AT4860
HK JDW NO:
417-T491T475M016AT4860
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
4.7μF ±20% 5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491T475M016AT4860
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm