  • T491T336M010AT
T491T336M010AT
advertisement
Manufacturer No:
T491T336M010AT
HK JDW NO:
417-T491T336M010AT
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T491T336M010AT
Description:
33μF ±20% 5Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.0033mA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491T336M010AT
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Ripple Current
    106mA
  • Dissipation Factor
    24 %
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    T491
  • Published
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%