  • T491D686K016ZTZL11
T491D686K016ZTZL11
advertisement
Manufacturer No:
T491D686K016ZTZL11
HK JDW NO:
417-T491D686K016ZTZL11
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
68μF ±10% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D686K016ZTZL11
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm