  • T491D227M004ZT
T491D227M004ZT
advertisement
Manufacturer No:
T491D227M004ZT
HK JDW NO:
417-T491D227M004ZT
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T491D227M004ZT
Description:
220μF ±20% 800mOhm @ 100kHz 2-Termination 0.0088mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D227M004ZT
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0088mA
  • Ripple Current
    390mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm