  • T491D106K035ZGE700
T491D106K035ZGE700
advertisement
Manufacturer No:
T491D106K035ZGE700
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T491D106K035ZGE700
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
10μF ±10% 1Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D106K035ZGE700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm