  • T491B336K006ZTPL11
T491B336K006ZTPL11
advertisement
Manufacturer No:
T491B336K006ZTPL11
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T491B336K006ZTPL11
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 2.2Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491B336K006ZTPL11
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm