  • T491B106M016AT40537280
T491B106M016AT40537280
advertisement
Manufacturer No:
T491B106M016AT40537280
HK JDW NO:
417-T491B106M016AT40537280
Description:
10μF ±20% 2Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491B106M016AT40537280
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    T491
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm