  • T491A475M010ZTAU00
T491A475M010ZTAU00
advertisement
Manufacturer No:
T491A475M010ZTAU00
HK JDW NO:
417-T491A475M010ZTAU00
Description:
4.7μF ±20% 4Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A475M010ZTAU00
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm