  • T491A155K016AT4280
T491A155K016AT4280
advertisement
Manufacturer No:
T491A155K016AT4280
HK JDW NO:
417-T491A155K016AT4280
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
1.5μF ±10% 8Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A155K016AT4280
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1.5μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm