  • T37042-22-0
T37042-22-0
advertisement
Manufacturer No:
T37042-22-0
HK JDW NO:
213-T37042-22-0
Package:
Datasheet:
T37042-22-0
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel; Through Hole Barrier Block Quick Connect (0.187) 37000 0.375 9.53mm 3 Wall (Tri) 22 Circuits Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
T37042-22-0
  • Mount
    Chassis, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis, Panel; Through Hole
  • Material - Insulation
    Polypropylene (PP)
  • Terminal Screw Material
    Brass
  • Operating Temperature
    105°C
    2012
  • Feature
    Flange
  • Voltage - Rated
    300V
  • Pitch
    0.375 9.53mm
  • Current Rating
    20A
  • Number of Circuits
    22
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG