  • T356A225J016AS7301
T356A225J016AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T356A225J016AS7301
HK JDW NO:
417-T356A225J016AS7301
Description:
2.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T356A225J016AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    8.6mm
  • Length
    8.6mm