  • T354H476M010AT7301
T354H476M010AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T354H476M010AT7301
HK JDW NO:
417-T354H476M010AT7301
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.7Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T354H476M010AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.8μA
  • Height
    11.9mm
  • Length
    11.9mm