  • T353A475K010AS7301
T353A475K010AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T353A475K010AS7301
HK JDW NO:
417-T353A475K010AS7301
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T353A475K010AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    10.2mm
  • Length
    10.2mm