  • T352G107M003AT7301
T352G107M003AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T352G107M003AT7301
HK JDW NO:
417-T352G107M003AT7301
Description:
100μF 20% 125°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
T352G107M003AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    3V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    2.4μA
  • Height
    13mm
  • Length
    13mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    3V
  • Capacitance
    100μF