  • T350A335M010AS7301
T350A335M010AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T350A335M010AS7301
HK JDW NO:
417-T350A335M010AS7301
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T350A335M010AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    7.1mm