  • T340F685M050AS
T340F685M050AS
advertisement
Manufacturer No:
T340F685M050AS
HK JDW NO:
417-T340F685M050AS
Description:
6.8μF 20% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T340F685M050AS
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    4829
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • ESR
    2000 mΩ
  • Length
    12.3mm
  • Width
    7.3mm