  • T340D157K006AT
T340D157K006AT
advertisement
Manufacturer No:
T340D157K006AT
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T340D157K006AT
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
150μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 900mOhm Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
T340D157K006AT
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    8μA
  • Height
    7.3mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    12.3mm