  • T340C685K040AS7301
T340C685K040AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T340C685K040AS7301
HK JDW NO:
417-T340C685K040AS7301
Description:
6.8μF 10% 85°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
T340C685K040AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.5μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    7.3mm