  • T340A155M025AS7301
T340A155M025AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T340A155M025AS7301
HK JDW NO:
417-T340A155M025AS7301
Description:
1.5μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 8Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T340A155M025AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    4.2mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.7mm