  • T212C476J020DS
T212C476J020DS
advertisement
Manufacturer No:
T212C476J020DS
HK JDW NO:
417-T212C476J020DS
Description:
47μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0045mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212C476J020DS
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0045mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm