  • T212A125J020MS
T212A125J020MS
advertisement
Manufacturer No:
T212A125J020MS
HK JDW NO:
417-T212A125J020MS
Description:
1.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A125J020MS
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2μF
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm