  • T110C186K050AS-T&R
T110C186K050AS-T&R
advertisement
Manufacturer No:
T110C186K050AS-T&R
HK JDW NO:
417-T110C186K050AS-T&R
Description:
18μF 10% 125°C-Max 0°C-Min 1.2Ohm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110C186K050AS-T&R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Diameter
    7.34mm
  • Height
    640μm
  • Length
    16.51mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    4 %