  • T110B824K100AS
T110B824K100AS
advertisement
Manufacturer No:
T110B824K100AS
HK JDW NO:
417-T110B824K100AS
Description:
820nF 10% 85°C-Max 0°C-Min 9Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B824K100AS
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Box
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Tan Delta
    0.02
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    300nA
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    11.13mm