  • T110A475K010ASTR
T110A475K010ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T110A475K010ASTR
HK JDW NO:
417-T110A475K010ASTR
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm Polar Tape and Reel Axial
Step5Bar-code shipping tag
T110A475K010ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm