  • SZNZL7V5AXV3T1G
SZNZL7V5AXV3T1G
advertisement
Manufacturer No:
SZNZL7V5AXV3T1G
HK JDW NO:
598-SZNZL7V5AXV3T1G
Package:
SC-89, SOT-490
Datasheet:
SZNZL7V5AXV3T1G
Description:
DIODE ZENER DUAL CA SC-89-3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SZNZL7V5AXV3T1G
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Mount
  • Package / Case
    SC-89, SOT-490
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    240mW
  • Configuration
    1 Pair Common Anode
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 7.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    7.5V
  • Zener Voltage
    7.5V