  • SWI15-24-N-P5
SWI15-24-N-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWI15-24-N-P5
HK JDW NO:
193-SWI15-24-N-P5
Package:
Datasheet:
SWI15-24-N-P5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
Step5Bar-code shipping tag
SWI15-24-N-P5
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.22lb 99.79g
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Series
    SWI15-N (15W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.30W x 1.91 H 71.0mmx33.0mmx48.4mm
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    15W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    630mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max