  • SW PR126/25-30 AT
SW PR126/25-30 AT
advertisement
Manufacturer No:
SW PR126/25-30 AT
HK JDW NO:
767-SW PR126/25-30 AT
Package:
Datasheet:
SW PR126/25-30 AT
Description:
SWITCH REED SPST-NO 1.5A 300V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SW PR126/25-30 AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PR126
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Glass Body
  • Capacitance
    0.3pF
  • Termination Style
    Axial
  • Circuit
    SPST-NO
  • Operate Time
    0.8ms
  • Release Time
    0.1ms
  • Power - Rated
    70VA
  • Size - Body
    0.098Diax0.799L 2.50mmx20.30mm
  • Current - Switching
    1.5A AC/DC
  • Operate Range
    25 ~ 30AT
  • Current - Carry
    2.5A AC/DC
  • Voltage - Switching AC
    300V
  • Release Range
    16 ~ 23AT
  • Length - Overall
    2.126 54.00mm