  • SST25PF020B-80-4C-QAE-T
SST25PF020B-80-4C-QAE-T
advertisement
Manufacturer No:
SST25PF020B-80-4C-QAE-T
HK JDW NO:
536-SST25PF020B-80-4C-QAE-T
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Description:
2.5/3.3V V SST25 Memory IC SST25 Series SST25PF020B 2 Mb kb 6mm mm
Quantity:
In Stock : 204
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SST25PF020B-80-4C-QAE-T
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Weight
    10.886217mg
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Voltage - Supply
    2.3V~3.6V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    SST25PF020B
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    2.5/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Max Supply Current
    12mA
  • Clock Frequency
    80MHz
  • Organization
    2MX1
  • Memory Width
  • Density
    2 Mb
  • Standby Current-Max
    0.00002A
  • Screening Level
    TS 16949
  • Programming Voltage
    2.7V
  • Length
    6mm