  • SST-90-W30M-T11-K3700
SST-90-W30M-T11-K3700
advertisement
Manufacturer No:
SST-90-W30M-T11-K3700
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
HK JDW NO:
499-SST-90-W30M-T11-K3700
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SST-90-W30M-T11-K3700
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    SST-90
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Warm
  • Configuration
    Rectangle
  • Voltage
    3.25V
  • Max Current Rating
    9A
  • Viewing Angle
    100 °
  • Forward Current
    3.15A
  • Current - Test
    3.15A
  • CCT (K)
    3000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    83 (Typ)
  • Forward Voltage
    3.25V
  • Illumination Color
    White
  • Luminous Flux
    600 lm
  • Height
    5.4mm
  • Length
    11mm
  • Width
    10mm