  • SS-5FH-3.15A-BK
SS-5FH-3.15A-BK
advertisement
Manufacturer No:
SS-5FH-3.15A-BK
HK JDW NO:
255-SS-5FH-3.15A-BK
Package:
Radial, Box
Datasheet:
SS-5FH-3.15A-BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SS-5FH-3.15A-BK
  • Package / Case
    Radial, Box
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.335Dia x 0.362 H 8.50mmx9.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    31.5mOhm
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Approval Agency
    cULus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    22.5
  • DC Cold Resistance
    31.5mOhms
  • Height
    9.1948mm