  • SRR4528A-7R4Y
SRR4528A-7R4Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR4528A-7R4Y
HK JDW NO:
103-SRR4528A-7R4Y
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
SRR4528A-7R4Y
Description:
FIXED IND 7.4UH 2.16A 63OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRR4528A-7R4Y
  • Package / Case
    Nonstandard, Corner Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SRR4528A
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Current Rating (Amps)
    2.16A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    7.4μH
  • DC Resistance (DCR)
    63Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.28A
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm