  • SRP5030TA-1R0M
SRP5030TA-1R0M
advertisement
Manufacturer No:
SRP5030TA-1R0M
HK JDW NO:
103-SRP5030TA-1R0M
Datasheet:
SRP5030TA-1R0M
Description:
FIXED IND 1UH 7A 14 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRP5030TA-1R0M
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2015
  • Series
    SRP5030TA
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.205W 5.70mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    7A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    62MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Current - Saturation
    11A
  • Case/Size Code
    2120
  • Rated Current-Max
    7A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    7A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm