  • SRF0504-102Y
SRF0504-102Y
advertisement
Manufacturer No:
SRF0504-102Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SRF0504-102Y
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SRF0504-102Y
Description:
CMC 2.7UH 1.5A 2LN 1 KOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRF0504-102Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SRF0504
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.197W 5.20mmx5.00mm
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Frequency
    1.2GHz
  • Inductance
    2.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    1.5A
  • Max DC Current
    1.5A
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    1.5A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    60mOhm
  • Self Resonant Frequency
    1.2GHz
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Inductance @ Frequency
    2.7μH @ 100kHz
  • Height
    4.7mm
  • Width
    5mm