  • SR732BTTE9R31F
SR732BTTE9R31F
advertisement
Manufacturer No:
SR732BTTE9R31F
HK JDW NO:
430-SR732BTTE9R31F
Package:
Datasheet:
SR732BTTE9R31F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 9.31Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
SR732BTTE9R31F
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    1206
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    9.31Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.81V
  • HTS Code
  • Power Rating
    330mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    1.7528V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm