  • SR732ATTE5R49F
SR732ATTE5R49F
advertisement
Manufacturer No:
SR732ATTE5R49F
HK JDW NO:
430-SR732ATTE5R49F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 5.49Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
SR732ATTE5R49F
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5.49Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.58V
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Working Voltage
    1.346V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm