  • SR201E103MARTR2
SR201E103MARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR201E103MARTR2
HK JDW NO:
66-SR201E103MARTR2
Package:
Dipped
Datasheet:
SR201E103MARTR2
Description:
10nF 100V Ceramic Capacitor 20% Dipped
Quantity:
In Stock : 2896
Step5Bar-code shipping tag
SR201E103MARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.175mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm