  • SR151A3R3CAATR-I
SR151A3R3CAATR-I
advertisement
Manufacturer No:
SR151A3R3CAATR-I
HK JDW NO:
66-SR151A3R3CAATR-I
Description:
SkyCap® SR 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A3R3CAATR-I
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.81mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm