  • SQPCIE100
SQPCIE100
advertisement
Manufacturer No:
SQPCIE100
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-SQPCIE100
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
OSC 100MHZ 3.3V SMD
Step5Bar-code shipping tag
SQPCIE100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SQPCIE100.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10mA
  • Max Supply Current
    40mA
  • Height
    1.3462mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SaRonix-eCera™ ASSP XO™
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCSL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    100MHz