  • SQP700JB-24R
SQP700JB-24R
advertisement
Manufacturer No:
SQP700JB-24R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQP700JB-24R
Datasheet:
SQP700JB-24R
Step5Bar-code shipping tag
SQP700JB-24R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SQP
  • Size / Dimension
    0.374 x 0.354 Rectangularx1.378L 9.50mmx9.00mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W