  • SQP30AJB-24R
SQP30AJB-24R
advertisement
Manufacturer No:
SQP30AJB-24R
HK JDW NO:
898-SQP30AJB-24R
Datasheet:
SQP30AJB-24R
Description:
24Ohm, 30W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP30AJB-24R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.709 x 0.670 Rectangularx3.031L 18.00mmx17.00mmx77.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Power (Watts)
    30W