  • SQM300JB-47K
SQM300JB-47K
advertisement
Manufacturer No:
SQM300JB-47K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQM300JB-47K
Datasheet:
SQM300JB-47K
Description:
47kOhm, 3W, Ceramic,
Step5Bar-code shipping tag
SQM300JB-47K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SQM
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm