  • SQCB7M300JATRE
SQCB7M300JATRE
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7M300JATRE
HK JDW NO:
66-SQCB7M300JATRE
Description:
SQ 30pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7M300JATRE
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm