  • SQCAEM1R6CAJME\500
SQCAEM1R6CAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEM1R6CAJME\500
HK JDW NO:
66-SQCAEM1R6CAJME\500
Description:
SQ 1.6pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEM1R6CAJME\500
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.57mm