  • SQCAEA430JATME\500
SQCAEA430JATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEA430JATME\500
HK JDW NO:
66-SQCAEA430JATME\500
Description:
43pF Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEA430JATME\500
    Select All
  • Depth
    1.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    508μm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    150V