  • SPD125R-473M
SPD125R-473M
advertisement
Manufacturer No:
SPD125R-473M
HK JDW NO:
79-SPD125R-473M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 645
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SPD125R-473M
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SPD125R
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.8A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    115mOhm Max
  • Max DC Current
    1.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4747
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm